Prisijungimas

Naujienos

Krepšinio teisėjų seminare – naujovės ir apdovanojimai

Savo žiniomis su kolegomis iš Lietuvos krepšinio lygos (LKL), Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ir Regionų krepšinio lygos (RKL) dalijosi geriausi šalies arbitrai: Gytis Vilius, Artūras Šukys, Jurgis Laurinavičius, Gintaras Vitkauskas. Kolegoms video epizodų testą parengė Vilius Mačiulaitis, o paskaitą apie taisyklių interpretacijų pakeitimus skaitė ir LKF TA prezidentas Kęstutis Pilipauskas.

Seminare turėjo dalyvauti ir Kauno „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius bei pristatyti trenerių ir teisėjų bendravimo ypatumus, tačiau dėl savo agento Maurizio Balducci mirties į seminarą specialistas atvykti negalėjo.

Šiemet pirmą kartą seminaras organizuotas visiems teisėjams kartu. Anksčiau jis vykdavo dviem srautais – pirmiausia savo žinias gilindavo RKL ir žemesnių lygų teisėjai, vėliau seminare dalyvaudavo ir NKL bei LKL teisėjai.

Seminare įvesta dar viena naujovė – teisėjai dirbo mažose grupėse analizuodami video epizodus. Tokiu būdu arbitrai galėjo pasidalinti savo patirtimi, įžvalgomis, o vėliau jas pristatyti visiems seminaro dalyviams.

Galiausiai, teisėjai laikė ir fizinio pasiruošimo bei teorijos testus. Juos, tradiciškai, išlaikė didžioji dauguma teisėjų.

Seminaro pabaigoje vyko ir LKF TA ataskaitinė konferencija, kurioje Kęstutis Pilipauskas pristatė metų rezultatus ir apžvelgė jaunų teisėjų ugdymo problemas. Konferencijos metu Virgio Dovidavičiaus vardo atminimo prizu apdovanota ir labiausiai patobulėjusi metų teisėja. Ja tapo šiemet ir Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) įvertinimo sulaukusi Indrė Balnionytė.

Naujajame sezone Lietuva turės tris Eurolygos teisėjus – G. Vilių, J. Laurinavičių ir A. Šukį. FIBA kategorijas turės net 12 teisėjų, o jų gretose matysime ir naujų veidų – jau anksčiau minėta I. Balnionytė gavo FIBA licenciją ir tapo pirmąja moterimi iš Lietuvos, gavusia tarptautinę kategoriją. Kiti du naujokai FIBA gretose – vilnietis Andžej Urbanovič ir iš Šiaulių kilęs Aurimas Borusas. FIBA Čempionų lygoje teisėjaus Tomas Jasevičius, V.Mačiulaitis, G.Vitkauskas, Gvidas Gedvilas bei nuo šio sezono į lygą pakviestas Gintaras Mačiulis.

LKL- Lietuvos Krepšinio Lyga
NKL - Nacionalinė Krepšinio Lyga
RKL - Regionų Krepšinio Lyga