Prisijungimas

Naujienos

Druskininkuose rinkosi Lietuvos krepšinio teisėjai

Praėjusį savaitgalį Lietuvos krepšinio teisėjų bendruomenė rinkosi Druskininkuose, kur vyko kasmetinis Lietuvos krepšinio federacijos Teisėjų asociacijos (LKF TA) seminaras. Šiemet, dėl COVID-19 pandemijos, jis vyko išskirtinėmis sąlygomis ir griežtai laikantis visų saugumo reikalavimų. Seminarą vainikavo ir konferencija, kurioje aptarti svarbiausi artėjančio sezono klausimai.

 

Susirinkusiems arbitrams paskaitas vedė ne tik geriausi šalies krepšinio teisėjai Gytis Vilius ir Tomas Jasevičius, bet ir Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) teisėjų departamento vadovas Davorinas Nakičius bei jo kolegos Johny Jacobsas, Fernando Garzonas, Andrejus Jelenas ir kiti. Beje, FIBA atstovai dėl pandemijos į Lietuvą atvykti negalėjo, tad pirmą kartą paskaita buvo skaitoma „Zoom“ platformoje.

 

Šiemet daug dėmesio skirta vaizdo klipų analizei – peržiūrėti ir aptarti epizodai ne tik iš Lietuvos krepšinio lygos (LKL), bet ir Nacionalinės bei Regionų krepšinio lygų (NKL ir RKL). Kolegoms video situacijų testą parengė FIBA kategorijos teisėjas Vilius Mačiulaitis.

 

Seminaro metu teisėjai laikė teorijos ir fizinio pasirengimo testus. Teorijos testą sudarė 25 klausimai, o savo fizinį pasirengimą teisėjai demonstravo bėgdami Druskininkų sporto centre.

„Esu labai patenkintas, jog absoliuti dauguma teisėjų išlaikė visus numatytus testus. Pastarųjų metų įdirbis jaučiamas stipriai, nes kasmet turime vis mažiau suklystančių teorijos testuose. Na, o fiziškai arbitrai pasirengę puikiai – bėgimo testą išlaikė visi“, – sakė LKF TA prezidentas Kęstutis Pilipauskas.

 

Seminare apsilankė ir buvęs Lietuvos krepšinio rinktinės treneris Ramūnas Butautas. Jis su arbitrais aptarinėjo trenerių ir teisėjų komunikacijos ypatumus, dalinosi asmenine patirtimi.

 

Po seminaro vyko kasmetinė LKF TA konferencija, kurioje apsilankė ir LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas bei LKL prezidentas Remigijus Milašius. Konferencijos metu aptarti įvairūs galimi artėjančio sezono scenarijai, taip pat apdovanoti geriausi šalies krepšinio teisėjai.

 

Išskirtiniu, Virginijaus Dovidavičiaus vardo prizu, kaip labiausiai patobulėjęs praėjusio sezono teisėjas apdovanotas kaunietis, NKL teisėjas Linas Radykas. Prizą įteikė prieš aštuonerius metus mirusio arbitro žmona Ingrida Dovidavičienė.

 

Oficialus krepšinio sezonas turėtų prasidėti rugsėjo 19 d.

 
LKL- Lietuvos Krepšinio Lyga
NKL - Nacionalinė Krepšinio Lyga
RKL - Regionų Krepšinio Lyga