Įkurta Sūduvos regiono krepšinio teisėjų akademija

Marijampolėje susirinkę keturi LKL teisėjai – marijampoliečiai Dovydas Kairys ir Deividas Jurkša, Sūduvos krašto sostinėje įsikūręs Gabrielius Simonavičius iš Šakių ir kaunietis FIBA kategorijos teisėjas Juozas Barkauskas – paskelbė apie Sūduvos regiono krepšinio teisėjų akademijos veiklos pradžią.

Gabrielius Simonavičius, Juozas Barkauskas, Deividas Jurkša ir Dovydas Kairys

Idėja kurti akademiją gimė D. Jurkšos, kuris organizuoja „MKML-Mantingos“ ir „Mantingos-Vaikų lygos“ varžybas, galvoje.

„Per sezoną mūsų lygose įvyksta apie 500 rungtynių. Mėgėjų lygoje šiemet varžosi 18 komandų iš Marijampolės, Alytaus, Birštono, Kalvarijos, Lazdijų ir Punsko, o vaikų varžybose dalyvauja pusė Lietuvos. Jaunųjų krepšininkų čempionatuose dalyvauja 38 ekipos iš Vilniaus, Kauno, Alytaus, Marijampolės, Kėdainių, Jonavos, Prienų, Kaišiadorių, Vilkaviškio, Jurbarko, Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Birštono, Lazdijų ir Punsko. Smagu matyti tiek daug įsitraukusių įvairaus amžiaus krepšininkų, bet tuo pačiu didžiausiu galvos skausmu tapo teisėjų trūkumas. Kiekvieną savaitę reikia įdėti labai daug pastangų, kad pavyktų surasti arbitrus visoms rungtynėms. Esu nepaprastai dėkingas kolegoms, kurie supranta padėtį, ir tiek LKL, tiek NKL kategorijų teisėjai sutinka beveik kiekvieną savaitę padirbėti mėgėjų lygoje. Lygos dalyviams, aišku, labai smagu, kai gali žaisti prie aukščiausio lygio teisėjų, bet supratome, kad mums šį klausimą jau reikia spręsti iš esmės, – kalbėjo D. Jurkša. – Taip nuolatiniuose pokalbiuose ir gimė mintis apie krepšinio teisėjų akademijos kūrimą. Džiaugiuosi, kad šią įdėją palaiko visi aukščiausiame lygyje dirbantys kolegos iš mūsų krašto, visi mielai sutiko prisidėti. Taip pat didžiuojuosi ir J. Barkausko, kuris kartu su Eurolygos teisėju Gyčiu Viliumi yra įsteigęs Kauno krepšinio teisėjų akademiją, pasiryžimu bendradarbiauti. Ne visi krepšinį aktyviai žaidžiantys vaikai tampa profesionalais, tad mes pasiūlysime dar vieną įdomų ir prasmingą galimą kelią. Taip pat laukiame ir norinčių teisėjauti suaugusiųjų, veiklos tikrai užteks visiems.”

Visus, norinčius mokytis teisėjo amato ir išbandyti save šioje srityje, marijampolietis kviečia kreiptis telefonu +370 675 57445 arba elektroniniu paštu jurksa.deividas@gmail.com​

Parašykite komentarą