Oficialiame Lietuvos krepšinio teisėjų reitinge – Gyčio Viliaus lyderystė

Pasibaigus klubinio krepšinio sezonui Lietuvoje, Lietuvos krepšinio federacijos Teisėjų asociacija (LKF TA) tradiciškai skelbia geriausių šalies krepšinio teisėjų dešimtuką. Šis reitingas sudaromas sumuojant inspektorių, nacionalinio instruktoriaus bei teisėjų direktorato vertinimus.

LKF TA skelbiamame reitinge atsispindi ne tik vietiniuose čempionatuose gauti teisėjų įvertinimai – į jį įtraukiami ir teisėjų įvertinimai tarptautinėse lygose. 

Penktus metus iš eilės geriausiu teisėju pripažintas Gytis Vilius. 35-erių kaunietis ne tik išlaikė aukščiausias pozicijas Lietuvoje, tačiau ir trečius metus iš eilės teisėjavo Eurolygos finalo ketverte. 

Iš penktos į antrąją poziciją pakilo kitas Eurolygos teisėjas Artūras Šukys. Trečioji pozicija atiteko Sauliui Račiui. 

Jurgis Laurinavičius smuktelėjo vienu laipteliu žemyn ir užėmė ketvirtąją vietą, Gvidas Gedvilas pakilo iš šeštos į penktą, Gintaras Mačiulis šoktelėjo iš devintosios į šeštąją, Juozas Barkauskas pakilo iš aštuntos vietos į septintą. 

Aštuntas šiemet reitinguotas Aurimas Borusas – jis pakilo iš 12-os reitingo vietos, devintas – Gabrielius Simonavičius, pakilęs iš 13-os pozicijos, o dešimtuką uždaro Gintaras Vitkauskas, pernai buvęs septintas.   

Geriausiųjų dešimtuke yra net 4 Eurolygos teisėjai (Vilius, Laurinavičius, Račys ir Šukys) bei 6 FIBA Tarptautinės kategorijos teisėjai (Gedvilas, Vitkauskas, Barkauskas, Borusas ir Mačiulis).

Lietuvos krepšinio teisėjų dešimtukas:

1. Gytis Vilius
2. Artūras Šukys
3. Saulius Račys 
4. Jurgis Laurinavičius
5. Gvidas Gedvilas
6. Gintaras Mačiulis
7. Juozas Barkauskas
8. Aurimas Borusas
9. Gabrielius Simonavičius
10. Gintaras Vitkauskas

Parašykite komentarą